Masáže mohou být stejně důležité jako komunikační terapie.

masaze_naweb

Rebalancing masáže 

Rabalancing (“návrat do rovnováhy”) je forma bodyterapie orientovaná na tělo. Cílem hlubokých masáží vaziva, mobilizací kloubů a prací s dechem a energií je zlepšení vztahu s tělem. Jde o nastolení rovnováhy mezi tělem s jeho pocity a duševními postoji.

Já jako bodyterapeut s klientem společně většinou hledáme hranici nejvhodnějšího doteku. To znamená nastavení hloubky a rychlosti nebo jiné kvality doteku. Nejprve je tělo přivedeno do  proudu například přes uvolnění kloubů a následně je prováděna masáž vrchní vrstvy svalstva a postupně se pokračuje hlouběji.

Masáž může působit s uvolňujícím efektem a přitom klienta postupně učím jak dovolovat a odreagovávat hlubší vrstvy, kde mohou být nevědomé emoce, vjemy, příběhy. Napětí, které bývá na začátku, může být často vnímáno jako bolest nebo emoční nepohodlí. Masáží se postupně po uvolnění energie a zvědomění přetváří ve svobodný prostor. To je cílem masáže, protože tak organismus získá novou svobodu, která může přinést změny v různých oblastech života. Tělo se stává měkčí a zároveň pružnější.

Masáž je vedena tak, abyste se naučili více zvědomit tělo, pracovat s pocity a jejich výrazem.

Biodynamické masáže a prohlubující Deep Draining

Jsou to většinou jemné krouživé doteky konečky prstů, při kterých se navozuje tělesná a duševní rovnováha. Některé působí přímo na kůži a často s použitím masážního oleje. Je také možné masáž provádět přes lehké oblečení.

Záměrem je uvolnit blokády ve svalech. Děje se to na fyzické a energetické úrovni. Je to pozvánka pro organismus, aby se rozvolňovalo chronické svalové nebo jiné napětí, které tam mohlo vzniknout po psychickém nebo fyzickém zranění. Masáže mohou vyvolat řadu asociací, vzpomínek, emocí nebo tělesných pocitů. Pak se otevírá více prostoru pro pozitivní emoce v životě např. radost, živost a hravost.. Někdy masáž přináší “jen” hluboké příjemné uvolnění a spočinutí, aniž by se nějaké psychické obsahy vyvolaly.

Často je klient vyzván ke spolupráci aktivním dechem. Součástí těchto masáží je práce se stetoskopem, který pomáhá sledovat reakci organismu na dotek.

Po skončení masáže se doporučuje krátká relaxace (minimálně 5-10 minut). Zažívání je velmi důležitou součástí masáže, dochází k harmonizaci organismu.

Deep draining je hlubší forma biodynamických masáží, kde se pracuje na úrovni svalového napětí (rozvolnění svalového pancíře), na vazivu (uvolnění zadržovaných tekutin a energie) a na periostu, kostech a kloubech.

stetoskop_naweb

Intuitivní masáž zaměřená na proces klienta

Tento kreativní způsob kontaktu dává možnost se přímo zapojit do procesu klienta a vhodně tak reflektovat jeho aktuální naladění. Dotek a masáž je pak podporující pro uvolnění emočních, tělesných a následně i mentálních vzorců.